PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107974}
7,4 71 210
ocen
7,4 10 1 71210
6,4 18
ocen krytyków
Monster
powrót do forum filmu Monster

Jestem zmiażdżona

ocenił(a) film na 10

W ciągu całego mojego życia, nie widziałam wielu dramatów. Nie lubię ich. Zazwyczaj, mimo, że
scenariusze pisze samo życie - często tak makabryczne, że aż trudno w to uwierzyć - filmy nie są
realistyczne. Ba, powiem więcej, często są kiczowate, udawane, rażące sztucznością, zero akcji.
Irytują mnie. Poza tym mamy wciąż te same historie, inaczej opakowane, lepiej bądź gorzej
wypromowane, sprzedane... Zawsze wina leży już u podstaw, są to rodzice, którzy nie słyszą
wołań o pomoc dziecka albo najbliższe otoczenie, które jest znieczulone na ludzką krzywdę, brak
akceptacji w społeczeństwie, odrzucenie przez rówieśników, często wykorzystywanie seksualne...
Wszędzie już to każdy z nas widział. Nuda. Nic ciekawego. Same shit. Nie lubimy oglądać takich
filmów, bo nas dołują. Czujemy się potem jak niewdzięczne skurczysyny - "Te, pacz, my
narzekamy, a inni muszą (za przeproszeniem) dupą zarabiać na kromkę chleba".

Ja też na początku nie byłam najlepiej nastawiona do tego filmu. Utarło mi się w głowie, że
dramaty są właśnie nudne, źle nakręcone, to ubożyzna intelektualna, dialogi koślawe i w ogóle
źle to się ogląda, a na koniec człowiek się czuje, jakby go ktoś obrzygał z tego ekranu. Jakoś
niezręcznie.

Ten film jest inny. Wciąga od pierwszych minut, trzyma w napięciu, z każdą sekundą mocniej.
Historia, która została przedstawiona jest okropnie smutna. Pewne elementy, jak zawsze, się
powtarzają, ale W TYM filmie ZUPEŁNIE mi to nie przeszkadza. Postać jaką zagrała Chalize... Ja
do tej pory nie mogę wyjść z podziwu. Chapeau bas! To wręcz niewyobrażalne, jak zmieniła się
do roli. Z pięknej, wymuskanej, szczuplutkiej i delikatnej gwiazdki Hollywood stała się
przysadzistą, masywną, brudną, (lekko) odrażającą prostytutką. Nie poznałam jej! Nigdy chyba
nie widziałam filmu, w którym aktor, po prostu zmieniłby się jak kameleon do danej roli, nigdy. W
dodatku na każdym kroku była całkowicie autentyczna. Bogactwo jej mimiki, gestykulacji,
spojrzenia... Kupuję ją! W stu procentach! Jest MASA sławnych "gwiazdeczek", będących "na
topie", którzy nie są godni, żeby czyścić jej buty. Od bardzo dawna nikt tak dogłębnie mnie nie
poruszył.

To by było w sumie na tyle. Ricci dosyć pozytywnie wypada, ale na tle Theron, moim zdaniem,
dosyć blado i miałko. Znika.
Ukłony w stronę scenarzystów, a także dźwiękowców. Kawałek "Don't stop believin'" pasuje
idealnie jako podsumowanie historii i pewnie zostanie we mnie na długo.

Wszystkim, którzy jeszcze nie oglądali, gorąco polecam. Naprawdę warto. Nawet, tym, którzy nie
są miłośnikami gatunku. Choćby dla naprawdę fenomenalnej Theron.

evvix

Piękna wypowiedź :)

ocenił(a) film na 7
evvix

Ależ Rici właśnie miała zagrać taką niezdecydowaną "ciapą". To tak jakby powiedzieć że C. Theron zagrała niechlujnie, jak babsko bez klasy... no tak właśnie miała zagrać!! A Rici moim zdaniem świetnie się wkomponowała w pasywną i niezdecydowaną dziewczynką, która szukała akceptacji - 100% odegrana rola.

ocenił(a) film na 7
krisimovie

cyt: "świetnie się wkomponowała w pasywną i niezdecydowaną dziewczynką, która szukała akceptacji - 100% odegrana rola."

Z pewnością tak miało być, by uwypuklić cały "brud" Aileen Wuornos. Dlatego wygląd i zachowanie Selby jest całkowicie
inne niż jej pierwowzór, Tyria Moore.
Ale i tak z małej dziewczynki wyszła wyrachowana kobieta, dla której forsa ważniejsza jest od uczuć.
No i oczywiście WIELKIE BRAWA dla Charlize Theron i charakteryzatorów. I wygląd i zachowanie..... szok!!

ocenił(a) film na 10
krisimovie

DOOOKŁADNIE....

ocenił(a) film na 8
evvix

Tak wspaniale zagranej roli jeszcze nie widziałam.
Gdybym nie wiedziała że to Charlize Theron to nie rozpoznałabym jej na początku filmu.
Film ten a właściwie historia Aileen wcisnęła mnie w fotel....
Wielki smutek...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mothyff

Nie każdy żul pijak i dewiant zabił tylu ludzi co Wuornos. I owszem, każdy z takim killstreak'iem zasługuje na film.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mothyff

Ale oni zabijają w imię nieciekawych motywów, każdy truje o tym samym: allah jest wielki, zachód jest zgniły... A SM? Każdy z innego powodu! Tego wujek dymał, ten lubił wkładać w oczodół, tamta chciała kasę na łyskacza a owamta uważała że demony ją opanowały... Duzo ciekaweszy temat ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Mimoza40

Aż puściłam Prometeusza. Dwie rózne osoby! Niesamowita aktorka....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Mothyff

Nie każdy żul, pijak czy dewiant jest przy tym seryjnym mordercą.
Poza tym ten film to nie tylko fabularyzowana opowieść o dziwce, alkoholiczce, lesbijce, ale dla mnie bardziej rozkładanie stanów emocjonalnych i warstw osobowości bohaterów na części pierwsze. To jest moim zdaniem właśnie główna uczta tego filmu.
W każdym razie - co kto lubi. "Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził", jak to się mówi. ;)

evvix

Nie ma w ogóle sensu odpowiadać kretynowi, który pyta po co powstają filmy. Takich ludzi jest wysyp pod każdym filmem o podobnej tematyce, czy o tematyce kontrowersyjnej, nie wpisującej się przecież w zestaw "małego obrońcy moralności".

ocenił(a) film na 10
Mothyff

Film jak film. Ale jak ta babka ZAGRAŁA....

ocenił(a) film na 8
evvix

no to jest najlepsza rola żeńska XXI wieku póki co

ocenił(a) film na 7
evvix

To fakt. Żeby zagrać taką rolę trzeba mieć talent. Żeby tak piękna aktorka zagrała taką zaniedbaną, wulgarną i agresywną prostytutke o męskich ruchach to się rzadko zdarza. Też byłem pełen podziwu. I do tego ta jej mimika, po prostu genialne. Podobną rolę zagrała w filmie Daleka północ. Też świetny film, polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones